AdSense Onayı En Kısa Sürede Nasıl Alınır?

En kısa sürede AdSense onayı almak için nelere dikkat etmeliyim?1 dk


2
2 puan

Google AdSense internet sitenizdeki içeriklerinizden gelir elde etmenizin en iyi yoludur ve her webmaster Google AdSense ile gelir elde etmek ister fakat bu çoğu kez başarısız olur. Çünkü AdSense internet sitesinde reklam yayımı yapmadan önce bazı araştırmalar yapar. Eğer bu araştırma sonucu internet siteniz AdSense kriterlerine uygunsa kabul edilir, değilse reddedilirsiniz.

Şimdi de aklınızda olan; AdSense almanın en kolay yolu, kolay AdSense onayı almak, Google AdSense taktikleri, AdSense’a ne zaman başvurmalıyım, en kolay AdSense hesabı nasıl alınır gibi sorularınıza yanıt bulalım.

Kaliteli İçerik

En kısa sürede AdSense onayı almak için mutlaka internet sitenizde kaliteli içerik bulunmalı. Aksi takdirde onay alma olasılığınız %0’dır. Peki kaliteli içerikden kastımız ne? İçeriğinizin kaliteli olması için:

  • Özgün olmalı.
  • Kopya olmamalı.
  • 300 kelimeyi aşmalı.
  • Gündeme uygun olmalı.

Yukarıda belirttiğimiz 4 maddeyi içeriklerinizin tamamında uygulamanız durumunda onay almamanız imkansızdır.

Yetersiz İçerik

Olumsuz başvuru sonuçlarının çoğu internet sitenizde yetersiz içerik bulunmamasından kaynaklanmaktadır. Eğer internet sitenizde yeterince içerik bulunmuyorsa kesinlikle reddedilirsiniz. AdSense’ye başvurmadan önce mutlaka internet sitenizde 25 özgün içerik bulunmalı.

Tema Tasarımı

En kısa sürede AdSense onayı almak için bir diğer önemli nokta internet sitenizin tema tasarımının AdSense politikalarına uygun olması gereklidir. Örneğin internet sitenizde reklamları perdeleyecek açılır menü bulunmamalıdır.

Reklam Yerleşimi

İnternet sitenizde reklam yerleşimi de AdSense onay aşamasında önem arz etmektedir. Örneğin bir sayfada 4’ten fazla reklam yerleşimi yapmak onay almanızı zorlaştıracağı gibi onay almanız durmunuda da hesabınızın askıya alınmasına sebebiyet verir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

2
2 puan

Senin Tepkin Nedir?

Korktum Korktum
0
Korktum
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Hah Hah Hah Hah Hah Hah
0
Hah Hah Hah
Beğendim Beğendim
1
Beğendim

0 Yorum

İçerik Formatı Seçin
Test
Test ekle.
Anket
Anket yap.
Makale
Makale oluştur.
Artan Sıralı Liste
Artan sıralı liste oluştur.
Azalan Sıralı Liste
Azalan sıralı liste oluştur.
Video
Video yükle.