Facebook Hesabımı Tamamen Nasıl Silerim?

Facebook hesabınızı nasıl sileceğinizi öğrenin.2 dk


Facebook hesabınızı dondurmadan kalıcı olarak silme kararı verdiyseniz ve hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız Facebook hesabını kalıcı olarak silme hakkında herşeyi bu makalede bulabilirsiniz. Fakat hesabınızı tamamen silme hakkında dikkatli olmalısınız. Önemli noktalarıyla beraber Facebook hesap silme işlemi nasıl yapılır hep beraber görelim.

Facebook hesabınızı silmeden önce bilmeniz gereken en önemli nokta tüm verilerinizin geri dönüşümsüz silineceğidir. Yani Facebook hesabınızı silme talep ettiğinizde ve hesabınız silindiğinde her ne sebeple olursa olsun hesap bilgilerinize birdaha erişemeyeceğinizi önemle hatırlatmak isteriz. Bu bilgiler içinde; eğer sayfanız yada grubunuz varsa ve tek yöneticisi siz iseniz Facebook hesabınız ile birlikte sayfa ve grubunuz da silinir. Fakat başka yönetici atamanız halinde sayfanız ve grubunuz silinmez. Yine herhangi bir sosyal ağda, internet sitesinde veya uygulamada Facebook ile giriş yöntemini kullandıysanız Facebook hesabınızı silmeniz durumunda bu sosyal ağ, internet sitesi ve uygulama verileri de silinecektir.

Ayrıca Facebook hesabını sildiğinizde verilerinizin tamamen silinmesi 90 günü bulabilir. Aynı zamanda uygulamada göstermiş olduğunuz bazı faaliyetler hesabınızda barınmaz. Örneğin mesajlarınız hesabınız silinse dahi uygulamada kalabilir. Hesabınızı sildiğiniz anda diğer kullanıcılar sizin Facebook profilinizi görüntüleyemez.

Tüm bilgileri verdiğimize göre hesabınızı silmekte hala kararlıysanız Facebook hesabınızda buraya tıklayarak oturum açın. Ardından buraya tıklayarak hesap silimi için gerekli adımları takip edin. Facebook hesap silme bağlantısına tıkladığınızda karşınıza gelen ekranda ''Hesabımı Sil'' butonuna tıklayın. Ardından şifrenizi girin ''Tamam'' butonuna tıklayın. Tamam butonuna tıklamanızın ardından tekrar karşınıza gelecek olan ekranda ''Hesabımı Sil'' butonuna tıklayın. Ardından Facebook bilgilendirme penceresi açılacak ve hesabınızın yaklaşık 2 hafta yani 14 gün içinde silineceğini bildiren bir yazı göreceksiniz.

Kararınızı değiştirirseniz Facebook hesabı silme iptali yapmak isterseniz hesabınız silinmeden yani 2 hafta içinde Facebook hesabınıza giriş yapın ve talebi iptal edin.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

168
68 paylaşım, 168 puan

Senin Tepkin Nedir?

Korktum Korktum
0
Korktum
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Hah Hah Hah Hah Hah Hah
0
Hah Hah Hah
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

İçerik Formatı Seçin
Test
Test ekle.
Anket
Anket yap.
Makale
Makale oluştur.
Artan Sıralı Liste
Artan sıralı liste oluştur.
Azalan Sıralı Liste
Azalan sıralı liste oluştur.
Video
Video yükle.