Google Play Store’nin Tasarımı Değişiyor!

Play Store'nin arayüz tasarımı değişiyor. 2 dk


3
3 puan

Android Police tarafından aktarılan bilgiler, Google’ın Play Store arayüz tasarımı üzerinde önemli değişikliklere gideceği gerçeği gözler önüne serildi. Peki, Yeni Google Play Store tasarımı ile birlikte bizleri ne gibi değişiklikler bekliyor ?

Google Play Store tasarımıyla klasik pop-up pencereye veda etti!

Google Play Store'nin yeni tasarımıyla ilgili önemli ayrıntıları çıkartan Android Police‘in aktarmış olduğu bilgilere göre, yeni arayüz tasarımının test aşamasında olduğu belirtiliyor.

Bu değişikliklerden özet geçecek olursak, Google‘ın yeni arayüz tasarımdaki ilk hedefinin birçok kullanıcı tarafından eleştirilen pop-up menüsünü baştan aşağıya değiştirmek olduğunu görüyoruz

Play Store'da herhangi bir uygulamanın sağ en alt köşesinde yer alan üç nokta işaretine tıkladığınızda, önümüze Yükle ve İstek Listesine Ekle seçenekleri çıkmaktaydı.

Bu pop-up penceresine yeni arayüz tasarımıyla bambaşka bir hava katacak olan Google, yeni arayüz tasarımında bu pencereyi ekranın en alt kısmına taşıdığını görmekteyiz.

Eski arayüz ve yeni arayüz
Android Police‘in açıklamış olduğu bilgileri düşündüğümüzde, artık üç nokta simgesine tıklandığımız zaman yukarıdaki görselden de anlayacağımız üzere yeni bir arayüz tasarımı bizleri karşılayacak.

Bu pencerede yükle, istek listesine ekle ve ilgilenmiyorum seçenekleri çıkıyor. Böylelikle daha yararlı bir arayüzün ayrıntılarını veren Google, yeni arayüzüyle kullanıcıların deneyimini daha üst seviyeye çıkartmayı hedefliyor.

Son olarak, Google‘ın bu yeniliklerin haricinde Google Play Store‘un temasını da bütünüyle değiştireceği de edilen tahminler arasında. Tabiki, bu değişikliğin bir anda olmayacağını da söylemekte yarar var.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

3
3 puan

Senin Tepkin Nedir?

Korktum Korktum
0
Korktum
Aman Tanrım Aman Tanrım
2
Aman Tanrım
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Hah Hah Hah Hah Hah Hah
0
Hah Hah Hah
Beğendim Beğendim
1
Beğendim

Bir Yorum

İçerik Formatı Seçin
Test
Test ekle.
Anket
Anket yap.
Makale
Makale oluştur.
Artan Sıralı Liste
Artan sıralı liste oluştur.
Azalan Sıralı Liste
Azalan sıralı liste oluştur.
Video
Video yükle.