Gribi İyileştiren 6 Muhteşem Doğal Yöntem

Grip için 6 doğal tedavi yöntemi nedir? 1 dk


Grip herkes için baş belası bir hastalıktır. Hastalıklarda ilaç tüketiminin böbreklere de bir hayli zarar verdiğini hepimiz biliyoruz. Peki doğal yöntemlerle grip nasıl tedavi edilir sorunuzun cevabını listemizde bulabilirsiniz.

 1. 1 Zeytinyağlı Sabun


  Bulaşıcı hastalıklara yakalanmamanın en önemli kurallarından birisi kişisel bakımınızı yapmaktır. Ellerinizi hergün sık sık zeytinyağlı sabunla yıkamak sizi gripten %70 oranında koruyacaktır.

 2. 2 Beslenmenize dikkat edin.


  Tüm hastalıklara en iyi önlem iyi beslenmektir. Gribe yakalnmadan önce bol bol kelle paça, işkembe ve tarhana çorbası içmek girp olmanızı önemli oranda engelleyecektir. Yine grip olduktan sonra da bunlar gibi gıdalarla beslenmek hastalığınızı en kısa sürede geçirecektir. Çünkü bu çorbalar bağışıklığınızı destekleyen fermente gıda içeren çorbalardır. Ayrıca kapari turşusu tüketmek de gribi ve diğer viral hastalıkları geçirmede önemli besinler listesinde ilk başlarda yer alıyor. Çünkü kapari turşusu antiviraldir, virüsleri öldürür.

 3. 3 İstirahat en etkili ilaçtır.


  Tüm doktorların ittifakta olduğu ve desteklediği diğer bir tedavi yöntemi ise tabii ki istirahattir. Fakat istirahat edeceğiniz ortam devamlı havalandırılmalıdır. Ayrıca istirahat edemezseniz ve çalışmanız gerekiyorsa dahi çalıştığınız ortamı devamlı havalandırın.

 4. 4 Gribinizi geçirmenize yardımcı olacak içecek: Grip Çayı


  Malzemeler; 

  •    Bir hurma kadar kuru kök zencefil 
  •    Üç diş karanfil 
  •    Bir çay kaşığı tıbbi adaçayı

  Hazırlanışı; 

  Kuru kök zencefil ve zencefili bir su bardağı kaynayan suya atın ve altı dakika boyunca ağzı kapalı olarak kaynatın. Ardından, altını kapatın ve bir çay kaşığı tıbbi adaçayı ekleyin ve on dakika boyunca demleyin. Grip çayınızı soğumadan tüketin. Yetişkinler iki saatte bir, bir su bardak; çocuklar iki saatte bir, bir çay bardağı içebilirler.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

175
73 paylaşım, 175 puan

Senin Tepkin Nedir?

Korktum Korktum
0
Korktum
Aman Tanrım Aman Tanrım
1
Aman Tanrım
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Hah Hah Hah Hah Hah Hah
0
Hah Hah Hah
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

İçerik Formatı Seçin
Test
Test ekle.
Anket
Anket yap.
Makale
Makale oluştur.
Artan Sıralı Liste
Artan sıralı liste oluştur.
Azalan Sıralı Liste
Azalan sıralı liste oluştur.
Video
Video yükle.