IMDB Sıralamasına Göre En İyi Yabancı Diziler (IMDb 8 ve üzeri)

IMDb puanına göre sıralanmış yabancı dizi önerileri. 1 dk


Yabancı dizi severler için hazırladığımız en iyi yabancı diziler listemizde 20 adet dizi listeledik. Listemizde en iyi yabancı diziler IMDb puanına göre listelendi. Ayrıca listemizde ''En çok izlenen yabancı dizler nelerdir?'', ''En popüler yabancı diziler nelerdir?'', ''Hangi diziyi izlemeliyim?'' gibi sorularınıza da yanıt bulabilirsiniz. Keyifli okumalar.

 1. 10 Twin Peaks (8,8)


  Listemizin yirminci sırasında yer alan Twin Peaks'ı polisiye ve gizem türünde dizi seviyorsanız izleyebilirsiniz. Hikayesi ise şu şekilde: 

  Kasvetli ama kendi halinde olan Twin Peaks kasabası Laura Parmer cinayeti ile sarsılıyor. Kasabanın en popüler kızlarından olan Laura Parmer'ın öldürülmesini araştırmak için FBI ajanı Dale Cooper kasabaya geliyor ve ilerleyen zamanlarda kasabada ters giden bir şeylerin oduğunu fark ediyor. Ne Twin Peaks ne de Twin Peaks kasabasında yaşayan halk göründükleri kadar masum olmadığını, herkesde bir gariplik olduğunu, herkesin bir sırrı olduğunu anlıyor ve çözülemeyen gizemli olaylar art arda sıralanıyor.

  İlk bölümü 8 Nisan 1990 tarihinde yayımlanan Twin Peaks dizisi iki sezon yayımlanmış ve 10 Haziran 1991 tarihinde sona ermiştir. IMDb puanı ise 8,8'dir.

  Twin Peaks hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayın.

 2. 9 Mr. Robot


  Listemizin on dokuzuncu sırasında yer alan Mr. Robot  teknoloji hayranları ve bilimkurgu türünde film severlere hitap ediyor. Konusu ise tam olarak şöyle: 

  Başrolde Elliot adlı karakter bulunmaktadır. Bu karakter çocukluk yaşlarından beri ailevi şiddete maruz kalmış ve genellikle asosyal olan bir karakteri temsil etmektedir. Elliot bir siber güvenlik firmasında tam zamanlı olarak çalışmaktadır. Fakat Elliot’un hayatı istediği gibi gitmez. Psikolojik sorunlarla mücadele eder. Bu psikolojik sorunların bir yansıması olarak ise geceleri yaptığı işler görülür. Geceleri sevdiklerine ve ailesine zararı dokunan kişilerin bilgisayarları vasıtasıyla onlara zarar vermeye çalışır. Bir gün hayatı değişecektir. Bir sabah iş yerine gittiğinde şirketin bir saldırı ile karşı karşıya olduğunu görür. Konu ile ilgili inceleme yaparken saldırının bir grup hacker tarafından düzenlendiğini görür. Fakat hacker’ların amacı aslında Elliot’u ekiplerine katmaktır. Onu da saldırı ekiplerine katmak için mücadele verirler. Bu noktada Mr Robot devreye girer. Bu bilinmeyen siber saldırı ekibinin lideri odur. Elliot’un sahip olduğu yetenekler ise onu ziyadesiyle tatmin etmektedir. Fsoceity grubu böylece ortaya çıkar. Bu grup dünya devi ekonomik güçlere sahip olan işletmeleri devirmek amacını gütmektedir. Elliot da bu gruba katılarak hayalini gerçekleştirmek ister. Elliot dizide şizosfreni bir kişiliği de andırmaktadır. Fsocieity adlı grupta kız kardeşini ve babasını bulur. Fakat gel gitleri ile aslında gerçek mi yoksa bir hayal ürünü mü olduğu belirlenemez. Tyrell Wellick, Elliot ile iş birliği yapmaya karar verir fakat daha sonra ortadan kaybolur. Onun nereye gittiğini bilen yoktur. Kim olduğunu da.

  İlk bölümü 25 Haziran 2015'te yayımlanan Mr. Robot hala devam etmektedir. IMDb puanı ise 8,8'dir.

  Mr. Robot hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayın.

 3. 8 Silicon Valley


  Listemizin on sekizinci sırasında yer alan Silicon Valley çağımızın mesleği girişimcilerin yada girişimci adaylarının mutlaka izlemesi gereken bir film. Konusu ise şöyle: 

  Her şey Richard’ın çok önemli bir algoritma bulması ile başlıyor. Peşine düşen büyük şirketler, fikirlerini çalmak isteyen firmalara rağmen Richard ve arkadaşları kendi şirketleri Pied Piper’ı kurar. Silicon Valley Dizisi, bu rekabetçi piyasada genç girişimcilerin hayatta kalma çabasını hem gerçekçi hem de eğlenceli bir açıdan anlatmaktadır.

  İlk bölümü 6 Nisan 2014'te yayımlanan Silicon Valley dizisi hala devam etmektedir. IMDb puanı ise 8,5'tir.

  Silicon Valley hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayın.

 4. 7 Spartacus


  Listemizin on yedinci sırasında yer alan Spartacus Antik Roma’nın toplumsal ve politik yaşamına ışık tutuyor. Konusu ise şöyle: 

  Trakya ve Roma arasında geçen bir çatışma sırasında esir düşen Spartacus’un eşi güzel Sura da Romalılar tarafından köle olarak satılmıştır. Özgür bir adam ve büyük bir savaşçı olan Spartacus kendini birden bire kendini bir arenada vahşi gladyatörlerle karşı karşıya bulan Spartacus, büyük aşkı Sura’yı kurtarmaya ve özgürlüğünü kazanmaya and içer. Capua şehrinde Batiatus hanesi tarafından satın alınan Spartacus, böylece tarihin gördüğü en büyük gladyatörlerden biri olma yolunda ilk adımı atacaktır. Gladyatör okulu olan ludos’ta yeni dostluklar kuran ve yeni düşmanlar edinen Spartacus’u bir köle olarak zorlu bir mücadele beklemektedir. Spartacus Blood and Sand özgürlüğünü kaybeden güçlü ve gururlu bir savaşçı olan Spartacus’un özgürlüğünü ve eşini kurtarmak için geçirdiği zorlu mücadelenin yanı sıra, Antik Roma’da kölelerin karşılaştığı zorlukları ve çektikleri acıları, aristokratların toplumsal basamakları atlamak için girdiği mücadeleleri anlatıyor.

  İlk bölümü 22 Ocak 2010'da yayımlanan Spartacus 12 Nisan 2013'te sona ermiş ve üç sezon yayımlanmıştır. IMDb puanı ise 8,5'tir.

  Spartacus hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayın.

 5. 6 La Casa De Papel (8,6)


  Listemizin on altıncı sırasında yer alan La Casa De Papel birbirinden ilginç ve becerikli soyguncuların 2.4 milyon euroyu çalma konusuna dayanıyor. Bir darphaneyi soymayı amaç edinen bu soyguncular Moscow, Oslo, Berlin, Tokyo, Rio, Nairobi gibi başkent isimlerini kod adı olarak kullanıyorlar. Gerek senaryo kurgusu gerekse de so yılların en popüler dizilerinden olmayı başaran La Casa De Papel izlemini önerdiğimiz, bağımlılık yapacak bir dizi.

  İlk bölümü 2 Mayıs 2017'de yayımlanan La Casa De Papel hala devam etmektedir. IMDb puanı ise 8,6'dır.

  La Casa De Papel hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayın.

 6. 5 Dexter


  Listemizin on beşinci sırasında yer alan ve yoğun bir seyirci kitlesine sahip olan yabancı dizilerden birisi de Dexter! Drama türünde dizi sevenlere hitap eden Dexter'in konusu şöyle: 

  Dexter, bir Amerikan drama dizisidir. Dizideki baş karakter Dexter Morgan, Miami Metro Polis Departmanı’nda çalışmaktadır. Kendisi bir kan sıçrama analizcisi olarak görev yapmaktadır. Ancak Dexter Morgan’ın bilinmeyen gizli bir yaşamı daha vardır. Kimsenin bilmediği bu gizli hayatında bir seri katil olarak yaşamaktadır. Bu esrarengiz hikaye, Darkly Dreaming Dexter adlı romandan uyarlanmıştır. Darkly Dreaming Dexter romanı, Jeff Lindsay’ın Dexter romanlarının ilkidir. Ancak dizinin ilerleyen dönemlerdeki sezonları, tamamen romandan bağımsız bir şekilde hazırlanmıştır. Dizinin ilk bölümünü yazan James Manos uyarlamalarla ilgilenmiştir. Dexter Morgan, küçük yaşta annesini kaybeden ve yetim kalan bir karakterdir. Polis memuru olarak görev yapan Harry Morgan, Dexter Morgan’ı evlatlık edinmiştir. Harry’nin karısı Doris bu durumu çok kısa bir sürede kabullenmiş ve Dexter’ı da evladı olarak benimsemiştir. Dexter Morgan, genç yaşlara geldiğinde evcil hayvanları öldürme isteği olduğunu keşfeder. Harry ise evcil hayvanları öldürmek için çok erken olduğunu ve masum insanları öldürmemesi gerektiğini Dexter’a öğretir. Dexter’a bazı kurallar da öğretmeye başlar. Bu kurallar arasında; asla yakalanmamak, masum insanları öldürmemek ve kesinlikle suçlu olan katillerin öldürülmesi gibi kurallar vardır. Dexter, bir seri katil olur. Diğer seri katillerin yaptığı gibi o da her öldürdüğü insandan bir şeyler alır. Dexter karakteri, dizinin başlarında herkese iyi görünmek inancına sahiptir.

  İlk bölümü 1 Ekim 2006'da yayımlanan Dexter 22 Ekim 2013 tarihinde ekranlara veda etmiş, 8 sezon sürmüştür. IMDb puanı ise 8,7'dir.

  Dexter hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayın.

 7. 4 The Crown


  Listemizin on dördüncü sırasında yer alan The Crown ana hatları ile 2. dünya savaşı sonrası savaştan yeni çıkan İngiltere’nin Buckingam Sarayı’nda yaşanan entrikaları, aşkları, ingilitere’nin siyasi hayatına ve geleceğine yön veren olayları işliyor. Konusu ise şöyle: 

  The Crown dizisinde 1947 yılında savaştan yeni çıkan İngiltere’de Buckingam Sarayı’nda yaşanan olaylar konu ediniliyor. Son dönemlerin en etkili simaları arasında yer alan Kraliçe II. Elizabeth’in yaşadığı olaylar çarpıcı bir şekilde ekranlara gelecek. Sarayda yaşanan entrikalar, aşklar ve İngiltere’nin siyasi hayatına yön veren olaylar izleyicilere aktarılacak. The Crown dizisi sadece Buckingham Sarayı değil aynı zamanda 10 Downing Street içerisinde yaşanan olayları da ekranlara getirecek. Son derece önemli bir kadro ve güçlü bir bütçeyle yola çıkacak olan The Crown dizisinde olayların geçtiği dönemin mükemmel bir şekilde yansıtılması amaçlanıyor. İzleyicilerin büyük bir merakla beklediği yapım, dünyanın birçok yerinde heyecanla takip edilecek gibi görünüyor. 

  İlk bölümü 4 Kasım 2016 tarihinde yayımlanan The Crown hala devam etmektedir. IMDb puanı ise 8,7'dir.

  The Crown hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayın.

 8. 3 Doctor Who


  Listemizin on üçüncü sırasında yer alan Doctor Who birazcık içerisinde polisiye barındırsa da daha çok bilim kurgu severleri ekran başına topluyor. Dizinin konusu ise şöyle: 

  Doctor Who, Gallifrey gezegeninden gelmiş, bu gezegenin tüm mensupları gibi bir zaman lordudur. Gallifrey gezegeninin tüm zaman lordları ile düşmanları Dalekler ( Dalek ırkı tamamen robotlarda oluşan bir robot ırkıdır. Daleklerin tek bir amacı vardır ve evrende Dalek ırkı dışına bulunan tüm ırkları yok etmektir. Bu nedenle Dallifrey ırkı ile büyük bir şavaş yaşayıp yok olmuşlardır. ) arasında yaşanan büyük şavas sırasında iki ırkında tüm mensupları ölür. Sadece Doktor Who hayatta kalır ve Tardıs ile birlikte Gallifrey gezegeninden kaçmayı başarır. Böylece dizimiz başlar ve Doktor Who zaman yolculuğuna başlamış olur. Kahramanımız ölümsüz bir zaman lordudur. Ölümsüzlüğü ise ölüm zamanı geldiğinde zaman lordlarına özgü bir yetenek olan hücre yenilemesi ile sağlamaktadır. Ölüm zamanı geldiğinde dış görünüşü tamamen değişerek yeni bir karaktere bürünür. Bu sayede ölümsüzlüğü sağlamaktadır. Bu özelliği ile 1963 ten beri 12 farklı Doctor Who karakteri ile tanışmış bulunuyoruz. Kahramanımız her ne kadar bir uzaylı olsa da dünyadaki yaşamı gördükten sonra en büyük zaafı dünya olmuştur. Bu zaafı yüzünden tüm zaman yolculuklarından kendisine bir dünyalı arkadaşlık etmektedir. Dünyalı yol arkadaşları ile evrende yolculuklar yapıp var olan yanlışlıkları düzeltenDoctor Who bu şekilde dünyayı ve evreni korumaktadır. Dizi hayatı boyunca Doktor Who kendisine her zaman bir bayan yol arkadaşı edinmiştir. 

  İlk bölümü 26 Mart 2005'te yayımlanan Doctor Who hala devam etmektedir. Hala izlemediyeseniz yeni bölümlerini kaçırmayın! IMDb puanı ise 8,7'dir.

  Doctor Who hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayın.

 9. 2 The Office


  Listemizin on üçüncü sırasında yer verdiğimiz The Office dizisi özellikle efsane ötesi bir komedi dizisine ihityacınız varsa izleyebileceğiniz türden. Emmy ve Altın Küre gibi iki ödüle layık görülen dizi izlemeye değer. Sekiz yıl boyunca Amerika'nın NBC kanalında yayımlanan dizinin kadrosu da dizinin kalitesini adeta kanıtlıyor. Konusu ise şöyle: 

  Amerika’da bir kağıt şirketi olan Mifflin’in Scraton şubesindeki ofisinde gerçekleşen olaylar mizahi yönü ile diziye aktarılmış. Dizide ofis müdürü Michael Scott ve elemanlarının yaşadıkları olaylar aktarılırken birbirinden ilginç karakterler olması da diziyi ilgi çekici hale getirmiş. Ofiste geçen günleri belgesel dizi şeklinde gösteren dizide Steve Carell’in can verdiği karakter Michael Scott şimdi neden bunu yaptı ki diyeceğiniz ilginç ve utandırıcı şakaları ve davranışları ile adeta saç baş yoldurtuyor.

  İlk bölümü 24 Mart 2005'te yayımlanan The Office 16 Mayıs 2013'te son bölümünü yayımlayarak ekranlara veda etmiştir. Dokuz sezon yayımlanan The Office'nin IMDb puanı ise 8,8'dir. 

  The Office hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayın.

 10. 1 House


  Listemizin on birinci sırasında yer alan House final yapmış en iyi yabancı diziler arasında! Dram türünde dizi sevenler için mutlaka izenmesi gereken diziler arasında yer alan House FOX kanalında yayımlanmıştır. Dizinin büyük bölümü Los Angeles da Century City de çekilmiştir. Dizinin konusu ise şöyle: 

  New Jersey eyaletindeki bir hastanede bulaşıcı hastalıklar konusunda uzman doktor Gregory House ve üç kişilik ekibinin hastanede başlarından geçen olaylar anlatılmaktadır. Medikal dizi kategorisinde de değerlendirilebilecek dizide Doktor Gregory House başarılı operasyonları yürütmesine rağmen fazla risk alması sebebi ile hastanede yönetimi tarafından kovulur.Diğer hastanelerde Doktor Gregory House’u riskli karar alan bir yapısı olduğu için işe almak istemezler.İngiliz aktör Hugh Laurie gösterdiği performans ile Dr. Gregory House karakterine çok farklı anlamlar katmıştır.Asosyal, zeki, saplantılı bazen de huysuz ve ukala olmasının yanında Dr. Gregory House zor hastalıklara çözüm getirebilen ve riski seven bir doktordur.

  İlk bölümü 16 Kasım 2004'te yayımlanan House 21 Mayıs 2012'de son bölümünü yayımlayarak ekranlara veda etmiştir. Toplamda 177 bölümden oluşan House sekiz sezon yayımlanmıştır. IMDb puanı ise 8,7'dir.

  House hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayın.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

195
110 paylaşım, 195 puan

Senin Tepkin Nedir?

Korktum Korktum
0
Korktum
Aman Tanrım Aman Tanrım
3
Aman Tanrım
Muhteşem Muhteşem
9
Muhteşem
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Hah Hah Hah Hah Hah Hah
0
Hah Hah Hah
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

İçerik Formatı Seçin
Test
Test ekle.
Anket
Anket yap.
Makale
Makale oluştur.
Artan Sıralı Liste
Artan sıralı liste oluştur.
Azalan Sıralı Liste
Azalan sıralı liste oluştur.
Video
Video yükle.