Kış Aylarında Gezebileceğiniz 5 Şehir

Kış aylarında hangi şehirleri gezebilirsiniz? Kış mevsiminde mükemmel olan şehirler hangileri? Kış şehirleri nelerdir? 1 dk


168
67 paylaşım, 168 puan

Gezmek için çoğumuz yaz aylarını beklesek de kışın gezebileceğimiz çok güzel şehirler bulunmaktadır. Kışın tadını çıkarabileceğimiz kış tatil şehirleri nelerdir? Kışın doğa güzellikleri ile öne çıkan şehirler nerelerdir? Bu soruların cevabını gelin hep birlikte cevaplayalım.

 1. 1 Hallstatt – Avusturya


  Hallstatt, Avusturya'da bir bölge olan Yukarı Avusturya'da Salzkammergut'da bir köydür. Hallstätter gölü kıyısındadır. 2001 yılındaki nüfus sayımı 946'dır.Salzburg ve Graz şehrinin arasında yer alan bölgenin 7 bin yıllık köklü bir geçmişi de bulunuyor. Bu bölgede tuz madenlerini ziyaret edebilir, gözlem tepesine çıkabilir ve Hallstätter Gölü’nün tadını çıkarabilirsiniz.

 2. 2 Prag – Çekya


  Prag, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti ve en büyük şehri. Geçmişte Çekoslovakya'nın da başkentiydi. Orta Bohemya'da Vltava Nehri'nin üzerinde yer alır ve 1.2 milyon nüfusu vardır. İş dünyası istatistiklerine göre bu sayıya ek olarak 300.000 kişi de resmi kaydı olmaksızın Prag'da yaşamaktadır.Şehrin en eski toplanma alanlarından biri olan Old Town Meydanı’nı, Astronomik Saat Kulesi’ni ve Karl Köprüsü’nü gezebilir, tarihe dokunabilirsiniz.

 3. 3 Tallinn – Estonya


  Tallinn, Estonya'nın başkenti ve ana liman kentidir. Baltık Denizi kıyısında, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'nin 80 kilometre güneyinde yer alır.Talinn’in en büyük ve en gösterişli ibadethanesi Alexander Nevsky Katedrali ve Toompea Kalesi şehrin en merkezi yerlerinden bazıları. Şehrin çevresini saran muhteşem doğanın da keyfini sürmeyi unutmayın.

 4. 4 Amsterdam – Hollanda


  Amsterdam, Hollanda'nın başkentidir. Ancak Hollanda, hükümetin ve meclisin bulunduğu Lahey'den yönetilir. Kent, ülkenin batısında, Kuzey Hollanda eyaletinde yer almaktadır.Ayrıca dünyanın en popüler müzelerinden birisi olan Van Gogh Müzesi, Red Light District ve Heineken Experience gibi farklı ziyaret alanları olan Amsterdam, doğaya zarar vermeden yapılanan ender şehirler arasında yer alıyor.

 5. 5 Mdina – Malta


  4 bin yıldır varlığını sürdüren bir şehir olan Mdina, Malta sınırları içerisinde yer alıyor. Malta’da “Soylu Şehir” olarak nitelendirilen Mdina, büyüleyici sokaklarıyla sizi cezbecek. Kışın sıcak olan Avrupa şehirleri arasında yer alan Mdina’da St. Paul’s Katedrali, Mdina Hendek Bahçesi, ve Palazzo Falson gibi birçok bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

168
67 paylaşım, 168 puan

Senin Tepkin Nedir?

Korktum Korktum
0
Korktum
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Hah Hah Hah Hah Hah Hah
0
Hah Hah Hah
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

İçerik Formatı Seçin
Test
Test ekle.
Anket
Anket yap.
Makale
Makale oluştur.
Artan Sıralı Liste
Artan sıralı liste oluştur.
Azalan Sıralı Liste
Azalan sıralı liste oluştur.
Video
Video yükle.